Bezpečnosť dát - HDD 3,5", 2,5", CD, DVD, Bluedisk

Vo svete, kde sú informácie prístupné odkiaľkoľvek a kedykoľvek, digitálne nosiče dát majú stále rastúci význam. Hustota dát uložených na koncových zariadeniach, ako sú pevné disky, USB-tyčinky, SD-karty, DVD alebo Blu-Ray v poslednom desaťročí exponenciálne rastie.V oblasti ničenia dát, intimus ťaží z rozsiahlej množiny skúseností, počnúc skartovačmi spred viac ako 5-timi rokmi, značka intimus sa rozrástla na kompletný sortiment zariadení pre informačné zabezpečenie. Intimus - latinský názov pre dôverníka - hovorí za všetko. Dlhoročné vzťahy s vládami a korporáciami umožnili, aby bol výskum a vývoj o krok napred pred právnymi predpismi a technickými zmenami. Po celom svete pomáha spoločnostiam zlepšiť ich zabezpečenie dát. To nie je len zníženie rizika straty či krádeže dát, ale taktiež im pomáha udržať dôveru svojich zákazníkov, dodržiavaním súladu s právnymi predpismi a udržiavať hodnoty značky na trhu.

Erase Hammer
Odstraňuje údaje z HDD médii. Dôležitá je bezpečnosť, nakoľko digitálne médiá sú v súčasnosti najpoužívanejšími médiami na ukladanie dát a informácií, ktoré môžu byť jednoducho zneužité. Bežné metódy odstraňovania údajov z týchto médií sú veľmi nespoľahlivé. Vrstvy na disku je potrebné odstrániť dôkladne. Len skartovače Intimus poskytujú požadovaný stupeň bezpečnosti odstraňovania údajov z takýchto médií. Intimus Hammer SE úplne odstraňuje všetky dáta z paralelných ATA (PATA) a Serial ATA (SATA) pevných diskov. Je ľahko ovládateľný, jedným krokom pripojíte až štyri pevné disky pomocou štandardného kábla a odstráni dáta rýchlosťou až 4.0 GB za minútu. Je kompaktný, prenosný. Pevné disky môžu byť znovu použité - podporuje lepšiu starostlivosť o životné prostredie. Využiteľný ako samostatne stojace zariadenia alebo v spojení s akýmkoľvek iným štandardným PC (cez USB).

Degausser
Odstraňuje údaje z digitálnych médií silným elektromagnetom. Intimus degaussers využíva technológiu APT (Advanced Pulzový TechnologyTM). Pri mazaní generuje silný impulz, ktorý má za následok 90% nižšiu spotrebu energie v porovnaní s ostatnými modelmi. Maže disky bez ohľadu na operačný systém alebo rozhranie. Svojimi kompaktnými rozmermi, tichou prevádzkou a 30 sekundovou dobou trvania cyklu mazania dát, môže byť priamo vo vašej kancelárii. Dôležitá je bezpečnosť, nakoľko digitálne médiá sú v súčasnosti najpoužívanejšími médiami na ukladanie dát a informácií, ktoré môžu byť bohužiaľ aj zneužité. Bežné metódy odstraňovania údajov z týchto médií sú veľmi nespoľahlivé. Vrstvy na disku je potrebné odstrániť dôkladne. Len skartovače Intimus poskytujú požadovaný stupeň bezpečnosti odstraňovania údajov z takýchto médií.

Crusher
Tento model spoľahlivo zničí pevný disk ohýbaním, lámaním. Je schopný zničiť všetky druhy pevných diskov, bez ohľadu na pamäť, operačný systém, alebo rozhranie. Je schopný zničiť aj viac diskov súčasne. Jednoduché užívateľské rozhranie umožňuje pracovať efektívne. Jeho malé rozmery a tichý chod sú vhodný pre použitie v kancelárii.

Data Grinder
Ničí optické médiá pomocou oceľových nožov. Dôležitá je bezpečnosť, nakoľko digitálne médiá sú v súčasnosti najpoužívanejšími médiami na ukladanie dát a informácií, ktoré môžu byť jednoducho zneužité. Bežné metódy ničenia týchto médií sú veľmi nespoľahlivé. Vrstvy na disku je potrebné dôkladne odstrániť. Len skartovače Intimus poskytujú požadovaný stupeň bezpečnosti ničenia takýchto médií. Intimus 005S využíva patentovanú technológiu DATAgrindTM, ktorá odstraňuje vrstvu akéhokoľvek optického média až do 250 mikrónov pomocou oceľových nožov. Za menej ako jednu minútu, sú všetky dáta na CD/DVD alebo Blu-Ray disku úplne a trvalo odstránené úplne. Všetko, čo zostane, je jemný prach, ktorý je nasávaný dovnútra zariadenia prostredníctvom zabudovaného sacieho zariadenia. Intimus 005S má flexibilné použitie a ľahkú obsluhu. Po zbrúsení sú zvyšky diskov recyklovateľné ako polykarbonát.

VZ Multimedia
Solídny a spoľahlivý priemyselný skartovač s výkonným pohonom. Skartuje použité HDD až 3,5'', videokazety, carbontapes, elektronické obvodové dosky, CD-ROMy, DDS a DLT pásky len na 18,5 mm široké kúsky. VZ MultiMedia je perfektným kompromisom medzi bezpečnosťou a ekonomikou, skartuje až 180 HDD za hodinu. Plne automatizované ovládanie všetkých funkcií pomocou PLC - obsluha je veľmi jednoduchá a šetrí ľudské zdroje. Pre väčšiu flexibilitu použitia je VZ Multimedia pohyblivý na kolieskach, a vyžaduje iba 0,7 m˛ priestoru a trojfázové napájanie Cekon CEE 16A k prevádzke.

Dual Shaft Disintegrators
Posledných desať rokov bolo obdobím dramatických zmien v kvalite a kapacite pamäťových médií. Nový svet lacných, veľkokapacitných a stále prítomných zariadení pre ukladanie dát úplne zmenil svet informácií a predstavuje nové výzvy pre organizácie, ktoré hľadajú možnosť mať svoje dáta v bezpečí. Zariadenia na ukladanie dát majú potenciál stať sa informačnými bombami, akonáhle sa stanú zastaranými. Najjednoduchší spôsob, ako sa starať o bezpečnosť dát, je úspešný proces likvidácie nepotrebných a starých médií s dátami. Pre ultra citlivé údaje v priemysle a vláde, treba dbať na najvyššie bezpečnostné požiadavky. Hlavným účelom bezpečnostných požiadaviek v tejto oblasti je, aby sa zabránilo obnoveniu dát. Unikátny intimus Dual Shaft Disintegrator umožňuje likvidáciu 22 až 50 HDD 3,5 za hodinu na drobné granule s 10,8 alebo dokonca len 6 mm veľkosťou. Tento stroj je bezkonkurenčný a je momentálne veľmi žiadaný tajnými službami a vládnymi agentúrami, ktoré vyžadujú najvyššiu úroveň zabezpečenia.

Degausser 8000 9000 20000
Kapacitné výboje áno áno áno
Max. veľkosť média (mm) 117x114x38 171x114x45,7 171x114x25
Spotreba energie pri nabíjaní 4 7
Spotreba energie v pohotovostnom režime 0,2 0,2
Príkon pri mazaní 0,5 0,5
Čas vymazania pevného disku v sek. 60 12 45
Magnetické pole (Gauss) 8300 9000 20000
Magnetické pole (Tesla) 0,83 Tesla 0,9 Tesla 2,0 Tesla
Doba opakujúceho sa cyklu 60 45
Napájacie napätie (Volt) 230 Volt 230 Volt 230 Volt
Hmotnosť netto (kg) 19 kg 25 kg 66 kg
Hĺbka (cm) 31 cm 33 cm 44 cm
Výška (cm) 19 cm 48 cm 48 cm
Šírka (cm) 45 cm 31 cm 55 cm
V prevádzke - šírka (cm) 31 cm
V prevádzke - hĺbka (cm) 58 cm
V prevádzke - výška (cm) 48 cm